2015./2016. tanév

 

 

 

„Tiszán innen Dunán túl”

Pest megyei népdaléneklési verseny

                                         Kiemelt arany, és arany díjazottjai

 

 

Belépő kategória (5-6 o.)

 

  • Csipkebokor énekegyüttes: Ágoston Erzsébet, Balázs-Hegedűs Réka, Kárász Hanga, Kéthely-Nagy Kata, Koleszár Csoma, Koleszár Álmos, Palotai Lilla, Prohászka Eszter, Sólyomvári Ágnes, Zentai Borbála – Biatorbágy, Faluház – Magdó Ildikó ÉE

  • Kocsis Ahi- Pécel, PIOK Általános Iskola és Gimnázium Petőfi Sándor Általános Iskola – Szilágyiné Szalai Zsuzsanna SZ.

  • Ködmön énekegyüttes: Kocsis Ahi, Szilágyi Levente, Meggyes Bence, Molnár Gábor, Nagy Levente, Nagy Jonatán- Pécel, PIOK Általános Iskola és Gimnázium Petőfi Sándor Általános Iskola – Szilágyiné Szalai Zsuzsanna ÉE.

  • Sütő Vanda VanesszaSzentmártonkátai Arany János Általános Iskola- Rákosi- Szabó József Patrik SZ.

 

Szoló I.kategória (7-8 o.)

 

  • Vatamány Dorina – Biatorbágy, Faluház – Magdó Ildikó SZ.

  • Kókai Adél- Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola- Csipkó Magdolna SZ.

 

Szoló II. kategória (9-13. o.)

  • Koleszár Boróka- Biatorbágy, Faluház- Magdó Ildikó SZ.

  • Guba Emese- Pécel, PIOK Általános Iskola és Gimnázium- Szilágyiné Szalai Zsuzsanna SZ.

 

Kisegyüttes énekegyüttes I. kategória (7-8 o.)

  • Hidvégi László, Hidvégi Zsombor- Gödöllő, Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola- Bálint Orsolya KE.

  • Bareith Annamária, Darvas Rebeka, Jobbágy Luca, Kamp Kinga, Kégli Eleonóra, Kiriakidis Eléni, Marót Emma, Németh Sára, Pál Vanda, Vedres Luca- Szentendre, Szent András Katolikus Általános Iskola- Csíkszentmihály Rita ÉE

  • Kökörcsin Kisegyüttes: Ágoston Terka, Sólyomvári Kata, Vatamány Dorina- Biatorbágy, Faluház- Magdó Ildikó KE.

  • Lenbingó énekegyüttes: Ágoston Terka, Buzási Boglárka, Fekete Borbála, Kárász Bodza, Koleszár Boróka, Koleszár Csenge, Koleszár Csoma, Sólyomvári Júlia, Sólyomvári Katalin, Vatamány Dorina- Biatorbágy, Faluház- Magdó Ildikó ÉE.

 

Kisegyüttes énekegyüttes: II: kategória (9-13 o.)

  • Bán Csilla, Bán Richárd- Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola- Csipkó Magdolna KE.

 


 

 

 

 IX. Kodály Zoltán népdaléneklési verseny 2015.  november 24. keddi és 2015. november 26. csütörtöki eredményei

(információ a szövegre kattintva olvasható)

 


2014./2015. tanév

 

 

Óriási siker az ének-zene tagozaton

 

2015. április 25-én került megrendezésre a „Tiszán innen-Dunán túl” Országos NépdaléneklésiVerseny Budapesten, a Néprajzi Múzeumban.

 

Iskolánkat szóló kategóriában Kiss Attila Andor, kisegyüttes kategóriában a Rézsarkantyú énekegyüttes képviselte.

 

Az egész napos verseny a patinás múzeum falai között folyt, országos hírű zsűri előtt.(Bodza Klára, Maczkó Mária, Sebő Ferenc)

 

A következő szép eredmények születtek:

 

Kiss Attila Andor 8.é. osztályos tanuló EZÜST minősítést nyert,

 

Rézsarkantyú énekegyüttesKIEMELT ARANY minősítésben részesült.

 

Tagjai:Kiss Attila Andor, Lipák Gyula, Gabai Martin, Fityó Dániel 8.é. osztályos tanulók

 

                                                                                                        Gratulálunk nekik!

 

 

 

 

Tessedik Sámuel Kistérségi Népdaléneklési Verseny

 

 

A Tessedik Sámuel kistérségi népdaléneklési versenyen 3 kategóriában lehetett nevezni: 3-4.osztály, 5-6 osztály és 7.-8.osztály.     

 

Iskolánkból Fülöp Zsuzsanna 4.z.o.tanuló ezüst fokozatot

                     Abdelmagid Iván 5.z.o.-os tanuló ezüst minősítést

               és Bajnóczi Eszter 6.z.o-os tanuló arany minősítést szereztek.

 

Minden korcsoportban volt kötelező népdal és két szabadon választott népdal,amiket a gyermekek énekeltek.

Felkészítő tanárok: Hamar Lászlóné,Zsuzsa néni és Dr Nagyné Kecskeméti Ágnes.

                                                      

                                               Gratulálunk nekik!

 

 

 


 

„TISZÁN INNEN – DUNÁN TÚL”

ORSZÁGOS NÉPDALÉNEKLÉSI MINŐSÍTŐ VERSENY

PEST MEGYEI FORDULÓJA

 

 

Iskolánkban 6. alkalommal került megrendezésre 2015. március 5-én a „Tiszán innen-Dunán túl” Országos Népdaléneklési Minősítő Verseny, Pest megyei fordulója. A megye tizenhét településéről, 13 iskolából, 140 tanuló nevezett a versenyre. Három életkori kategóriában szólóval, kisegyüttessel és énekegyüttessel lehetett nevezni.

Ebben az évben is igen nagy volt az érdeklődés a verseny iránt, ezért két helyszínen folyt a vetélkedés. A két zsűri Arany, Ezüst és Bronz minősítéssel értékelte a produkciókat, illetve az országos versenyre továbbjutókat Kiemelt Arannyal.

A zsűri tagjai voltak:

 Belépő kategória: Lakosné Fülöp Ágnes és Bónácz Judit az Erkel Ferenc Művészetoktatási Intézmény ének-zene tanárai, Sápi Tamásné iskolánk volt ének-zene tanára.

I-II. kategória: Garas Kálmánné, iskolánk volt ének-zene tanára, szaktanácsadó, Béres Judit az Erkel Ferenc Művészetoktatási Intézmény ének-zene tanára, Béres Károly művészetoktatási szaktanácsadó, országos szakértő, a zsűri elnöke.

 

 

Az országos versenyre továbbjutók

 

 

 

KIEMELT ARANY

 

 

 

Szóló

 

 

 

Vatamány Dorina - Biatorbágy, Faluház I. kat.

 

Kiss Attila Andor- Ceglédi Táncsics Mihály Általános Iskola I kat.

 

Manninger Katica – Gödöllő, Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola, II. kat.

 

 

 

Kisegyüttes

 

Rézsarkantyú Énekegyüttes – Ceglédi Táncsics Mihály Általános Iskola

 

I. kat.

 

Lenvirág kisegyüttes – Biatorbágy, Faluház I. kat.

 

Bán Csilla, Bán Richárd– Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Ált. Isk. Kisegyüttese II. kat.

 

Józsa Klára, Benkó Boglárka Mária - Gödöllő Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola II. kat.

 

 

 

Énekegyüttes

 

Lenbingó Énekegyüttes, - Biatorbágy Faluház I. kat.

 

 

ARANY

 

 

 

Szóló

 

5-6. oszt.

 

Malárik Ágnes - Gödöllői Török Ignác Gimnázium

 

Bajnóczi Eszter - Ceglédi Táncsics Mihály Általános Iskola

 

Kókai Adél - Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola és Óvoda

 

Niksz Bonifác - Biatorbágyi Általános Iskola

 

 

 

I. kategória (7-8.oszt.)

 

Kókai Laura – Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola

 

Nagyhajú Boglárka –Abony, Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola

 

Fekete Borbála Anna - Biatorbágy Faluház I. kat.

 

 

 

Kisegyüttes

 

5-6- oszt

 

Balázs- Hegedűs Réka, Palotai Lilla, Sólyomvári Ágnes - Budakeszi, Prohászka Ottokár katolikus Gimnázium

 

Smid Eszter, Tomori Martina, Szabó-Gergő Dóra - Nagykáta, Váci Mihály Katolikus Általános Iskola

 

 

 

I. kategória (7-8. oszt.)

 

Abonyi Kata, Nagyhajú Boglárka, Török Anna Borbála, Virág Dóra - Abony, Gyulai Gaál Miklós Általános és Alapfokú Művészeti Iskola

 

 

 

Énekegyüttes

 

5-6- oszt.

 

Kéknefelejcs Énekegyüttes (Bakó Henrietta, Bálint Gerda, Bretus Boglárka, Bognár Hanna, Janik Dorina, Veréb Evelin,) - Ceglédi Táncsics Mihály Általános Iskola

 

Csipkebokor énekegyüttes (Balázs-Hegedüs Réka, Kéthely-Nagy Kata, Koleszár Csoma, Komáromi Léna, Palotai Lilla, Prohászka Eszter, Sólyomvári Ágnes) -Biatorbágy, Faluház

 

6. osztályos énekegyüttes (Bagota Mercédesz, Sipos Szibilla, Cselóczki Viola, Kovács Evelin, Ungi Laura, Farkas Gréta, Fercsi Bernadett) - Nagykőrösi Petőfi Sándor Általános Iskola és Kollégium

 

 

 

Csipkebogyóénekegyüttes (Czeilinger Izabella, Farkas Eszter Kata, Brüchner Hanga, Georgiades Zsófia, Kovács Virág Napsugár, Máthé Szabina)- Százhalombatta, Arany János Általános Iskola és Gimnázium

 

 

 

EZÜST

 

 

 

Szóló

 

5-6. oszt.

 

Marchini Martina - Abony, Gyulai Gaál Miklós Általános és Alapfokú Művészeti Iskola

 

Kéthely-Nagy Kata - Biatorbágy, Faluház

 

Ágoston Terézia - Biatorbágy, Faluház

 

Cselóczki Viola - Nagykőrösi Petőfi Sándor Általános Iskola és Kollégium

 

Bedynski Zsófia - Budaörs, Herman Ottó Általános Iskola

 

Szolnoki Balázs - Biatorbágyi Általános Iskola

 

 

 

I. kategória (7-8.oszt.)

 

Török Anna Borbála – Abony, Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola

 

Mester Márk, - Nagykőrösi Petőfi Sándor Általános Iskola és Kollégium -

 

Pintér Donatella - Üllői Árpád Fejedelem Általános Iskola

 

Sólyomvári Katalin – Biatorbágy Faluház

 

 

 

II. kategória (9-13.oszt.)

 

Józsa Klára, - Gödöllő, Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola

 

Benkó Boglárka Mária, - Gödöllő, Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola -

 

 

 

Kisegyüttes

 

I. kategória (7-8.oszt.)

 

Pomozi Boglárka, Tóth Hanga, - Biatorbágyi Általános Iskola

 

Ecseri Noémi, Eperjesi Zsófia, Farkas Eszter, Molnár Mercédesz - Nagykáta, Váci Mihály Katolikus Általános Iskola

 

 

 

Énekegyüttes

 

5-6- oszt.

 

5. osztályos énekegyüttes (Árva Krisztián, Horváth András, Guzmics Ferenc, Nagy Balázs, Pálinkás Csaba, Péter Bálint, Neményi Bálint, Szabó Benedek, Vasas Mátyás) - Üllői Árpád Fejedelem Általános Iskola

 

 

 

I. kategória (7-8.oszt.)

 

7. osztályos énekegyüttes (Harsányi Lilla, Tanács Petra, V. Szűcs Melitta, Szebeni Brigitta, Nagy Anita) - Nagykőrösi Petőfi Sándor Általános Iskola és Kollégium

 

8. osztályos énekegyüttes (Hera Szilvia, Pintér Donatella, Szalai Réka, Turai Barbara, Pinczel Dzsenifer, Mazumel Csenge, Csernyi Dorottya, Fábián Fanni, Horváth Zsófi, Garics Adél) - Üllői Árpád Fejedelem Általános Iskola -

 

BRONZ

 

 

 

Szóló

 

5-6. oszt.

 

Magyari Márk - Budaörs, Herman Ottó Általános Iskola

 

 

 

I. kategória (7-8.oszt.)

 

Veréb István Bendegúz, - Nagykőrösi Petőfi Sándor Általános Iskola és Kollégium -

 

Szalai Réka - Üllői Árpád Fejedelem Általános Iskola -

 

Terjéki Nikolett - Budaörs, Herman Ottó Általános Iskola

 

 

 

Kisegyüttes

 

5-6. oszt.

 

Niksz Bonifác, Jászfalusi Mátyás - Biatorbágyi Általános Iskola

 

 

 

Énekegyüttes

 

5-6. oszt.

 

Cigle betyárokénekegyüttes - Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola és Óvoda

 

I. kategória (7-8.oszt.)

 

7. osztályos énekegyüttes (Czinege Liliann, Gerber Gréta, Liptay Edina, Eon Hajna, Tóth Boglárka, Sáfár Orsolya, Bató Csinszka, Benkó Csenge, Polákovics Eszter) Üllői Árpád Fejedelem Általános Iskola.

 

 

 

 GRATULÁLUNK NEKIK!

 

 

 


 

VIII. Kodály Zoltán Népdaléneklési Verseny 2014.

 

Immár nyolcadik alkalommal rendeztük meg iskolánkban a népdaléneklési versenyünket. Most is, mint már az előző években oly nagy volt az érdeklődés, hogy külön tartottuk meg az alsó, és külön a felső tagozatosoknak. 2014. november 18-án és 19-én került sor a versenyre.

Minden korosztálynak egy kötelező népdalt kellett elénekelni, majd utána egy három népdalból álló csokrot adtak elő a versenyzők. A népdaléneklés mellett hangszer kategóriában is indulhattak a gyerekek.

A zsűri Arany, Ezüst és Bronz oklevéllel jutalmazta a résztvevőket és a legkiválóbbak Kiemelt Arany minősítésben részesültek. A legjobb produkció, elnyerte a fődíjat, mely egy serleg volt. Az alsó tagozatosok a szünetben egy népzenei bemutatót is meghallgathattak.

 Képek megtekinthetőek a "Diákélet, Fényképek/2014./2015.tanév" menüpont alatt

 


 

                  2013./2014. tanév

 

                         Népdaléneklési Verseny Albertirsán

2014. április 11-én Albertirsán került megrendezésre a Tessedik Sámuel Kistérségi Népdaléneklési Verseny.

Az igen népes és magas színvonalú mezőnyben a következő eredmények születtek:

Abdel-Magid Iván (4.z.) I. hely

Fülöp Zsuzsanna (3.z.) III. hely

Bajnóczi Eszter (5.z.) Különdíj

 

 


 

„TISZÁN INNEN – DUNÁN TÚL”

ORSZÁGOS NÉPDALÉNEKLÉSI MINŐSÍTŐ VERSENY

PEST MEGYEI FORDULÓJA

2014.március 7.

 

 

Az országos versenyre továbbjutók

 

Kiemelt Arany

 

Szóló

 

Dorogi Luca, - Pécel, PIOK Petőfi Sándor Általános Iskola. Tagintézmény

I. kat.

 

Guba Emese, - Pécel, PIOK Petőfi Sándor Általános Iskola. Tagintézmény

II. kat.

 

Kisegyüttes

 

Rézsarkantyú Énekegyüttes – Ceglédi Táncsics Mihály Általános Iskola

I. kat.

 

Énekegyüttes

 

Lenbingó Énekegyüttes, - Biatorbágyi Általános Iskola I. kat.

 

 

Kiemelt Arany

 

5-6. oszt.

 

Csipkebogyók Énekegyüttes - Százhalombatta, Arany János Általános Iskola és Gimnázium

 

Arany

 

Szóló

5-6. oszt.

Kókai Adél – Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola.

Bajnóczi Eszter – Ceglédi Táncsics Mihály Általános Iskola.

Nagyhajú Boglárka –Abony, Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola

Malárik Ágnes – Gödöllői Török Ignác Gimnázium

 

I. kategória (7-8.oszt.)

Koleszár Boróka, - Biatorbágyi Általános Iskola

Pap Janka – Szentendrei Református Gimnázium

Kiss Attila Andor- Ceglédi Táncsics Mihály Általános Iskola

Kókai Laura – Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola

Lovas Kincső– Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola

 

II. kategória (9-13. oszt.)

Bán Richárd, - Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola

Manninger Katica – Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola, Gödöllő

Plausin Viktória - Tököli Weöres Sándor Ált. Isk. és Gimnázium

 

Kisegyüttes

5-6- oszt

 

Abony, Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola Kisegyüttese

 

I. kategória (7-8. oszt.)

Mézvirág - Biatorbágyi Általános Iskola

Tököli Weöres Sándor Általános Iskola Kisegyüttese

 

II. kategória (9-13. oszt.)

Bán Csilla, Bán Richárd– Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Ált. Isk. Kisegyüttese

Nagykáta, Damjanich János Gimnázium és Mezőgazdasági Szakképző Iskola Kisegyüttese

 

Énekegyüttes

5-6- oszt.

 

Váci Mihály Katolikus Általános Iskola Énekegyüttese, Nagykáta

Móricz Zsigmond Általános Iskola Kisegyüttese, Leányfalu

 

I. kategória (7-8.oszt.)

Váci Mihály Katolikus Általános Iskola Énekegyüttese, Nagykáta

 

II. kategória (9-13.)

Vadalma Együttes – Tököli Weöres Sándor Ált. Isk. és Gimnázium

 

Ezüst

 

Szóló

5-6. oszt.

Török Anna Borbála – Abony, Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola

Cselóczki Viola – Nagykőrösi Petőfi Sándor Általános Iskola

Ordasi Gréta – Nagykőrösi Petőfi Sándor Általános Iskola

Tűzkő Bíbor - Leányfalu, Móricz Zsigmond Általános Iskola

Béres Zoltán – Budaörs, Herman Ottó Általános Iskola

 

I. kategória (7-8.oszt.)

Fejes Nóra - Dunavarsányi Árpád Fejedelem. Általános Iskola

Lerner Júlia, - Tököli Weöres Sándor Általános Iskola

Nagy Kata- Tököli Weöres Sándor Általános Iskola

Vatamány Dorina - Budaörs, Herman Ottó Általános Iskola

 

 

Kisegyüttes

5-6- oszt.

Váci Mihály Katolikus Általános Iskola Kisegyüttese, Nagykáta

 

 

I. kategória (7-8.oszt.)

Tulipán lányok, - Biatorbágyi Általános Iskola

 

 

 

Bronz

 

Szóló

5-6. oszt.

Lenhardt Mária – Dunavarsányi Árpád Fejedelem Általános Iskola

Terjéki Nikolett - Budaörs, Herman Ottó Általános Iskola

 

I. kategória (7-8.oszt.)

Kecskés Laura, - Százhalombatta, Arany János Általános Iskola

Tóth Hanga - Biatorbágyi Általános Iskola.

 

 


 

  

 

VII. KODÁLY ZOLTÁN NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY-2013

 

FELSŐ TAGOZAT

 

KIEMELT ARANY - FŐDÍJ

 

Fityó Dániel, Gabai Martin, Lipák Gyula,

Kiss Attila Andor

7.é.

  

KIEMELT ARANY

 

Bajnóczi Eszter 5.z.

Bálint Gerda, Bajnóczi Eszter 5.z.

Horváth Hanna 6.é.

Kiss Attila 7.é.

 

ARANY

 

Csókási Viktória 5.z.

Farkas Dániel 5.z.

Gomaa Camélia 5.z.

Janik Dorina 5.z.

Fodor Janka, H. Szabó Lilla, Kovács Donát, Molnár Máté, Obrácz-Nagy Zsófia, Végh Bianka 5.i.

Darányi Gergő, Farkas Dániel 5.z.

Bretus Boglárka, Gomaa Camélia, Patonai Nóra, Török Nóra, Szeker Nelli 5.z.

Krizsán Barnabás 6.a

Balla Fruzsina, Dávid Kitti, Sidlovszky Vanessza 6.é.

Emődi Barnabás, Határ Viktória, Horváth Hanna, Szeker Laura

Unghváry Mátyás 6.é.

Szász Blanka 8.a

 

EZÜST

 

Bakó Henrietta 5.z

Bálint Gerda 5.z.

Bretus Boglárka 5.z.

Török Nóra 5.z.

Szeker Nelli 5.z.

Palásti Nikolett, Orbán-Kabdebó Csenge 5.i.

Bretus Boglárka, Gomaa Camélia 5.z.

Bakó Henrietta, Bálint Gerda, Báder Valentina, Őze Renáta 5.z.

Kecskés Adrienn 6.a

Dávid Kitti 6.é.

Emődi Barnabás 6.é.

Unghváry Mátyás 6.é.

Dávid Kitti, Horváth Hanna 6.é.

Lévai Ramóna 7.z.

Bakos Gréta, Lévai Ramóna 7.z.

Szász Blanka, Szőke Dóra 8.a

 

BRONZ

 

Kiss Ivett 5.a

Kőmíves Rebeka 5.a.

Tamás Bence 5.i.

 

HANGSZER

 

ARANY

 

Bálint Gerda 5.z.

Dávid Kitti, Sidlovszky Vanessza 6.é.

Rónai Dániel 6.z.

 


 

VII. KODÁLY ZOLTÁN NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY-2013

 

ALSÓ TAGOZAT

 

KIEMELT ARANY FŐDÍJ

 

Abdel-Magid Iván 4.z.

 

KIEMELT ARANY

 

Nagygyőr Márton 1.z.

Sági Panna 2.z.

Bajnóczi Ágnes 3.z.

Fülöp Zsuzsanna 3.z.

Nagy Boglárka 3.z.

 

ARANY

 

Fehér Hanna 1.z.

Fésűs Ferenc 1.z.

Juhász Illés László 1.z.

Müller Rebeka 1.z.

Berényi Norina 2.z.

Lipák Réka 2.z.

Nagy Victoria 2.z.

Unghváry Veronika 2.z.

Ungureán Zsombor 3.i.

Veres Zsófia 3.i.

 Kaczúr Petra, Kaczúr Péter 3.i.

Takács Emese 3.z.

Fehér Zorka, Fülöp Zsuzsanna, Ruzsa Magdolna 3.z.

Rostás Gizella 4.b

Kássa Krisztián Márk 4.z.

Oldal Barnabás 4.z.

Abdel-Magid Iván, Oldal Barnabás 4.z.

Tompa Virág, Varga Virág 4.z.

Abdel-Magid Iván, Oldal Barnabás, Ócsai Máté 4.z.

 

 

EZÜST

 

Bagi Zsombor 1.z.

Borsos Blanka 1.z.

Harsányi Violetta 1.z.

Hluskó Lívia 1.z.

Pintér Emma 1.z.

Varga Enikő 1.z.

Eszes Erik 2.i.

Senkei-Kis Zóra 2.z.

Szanyiszló Ilona 2.z.

Oldal Nóra 3.i.

Fehér Zorka 3.z.

Szabó Sarolt 3.z.

Fehér Hanna 1.z., Fehér Zorka 3.z.

Lakatos Viktória 4.b

Fekete Koppány 4.i.

Homisák Renáta 4.z.

Janssens Olívia 4.z.

Lévai Bettina 4.z.

Janssens Olívia, Szrapkó Mercédesz 4.z.

 

BRONZ

 

Obrácz –Nagy Júlia 2.z.

Kovács Lili 3.a

Kovács Eszter 3.i.

Mohácsi Gabriella 3.z.

Rafael Angyalka 4.b

Egyed Gréta, Lévai Bettina 3.z.

 

NÉPI HANGSZER

 

KIEMELT ARANY

 

Takács Emese 3.z.

 

ARANY

Farkas Dorina 2.z.

Bognár Eliza 3.i.

Bartók Máté 4.z.

 

EZÜST

 

Fehér Zorka 3.z.

Takács Emese, Sidlovszky Fanni 3.z.

                                                        Van der Wilden Jacobus Johannes 4.z

 

 


 2012/2013.tanév

 

 

Népdaléneklési Verseny, Albertirsa

2013. április 19-én Albertirsán került megrendezésre a Tessedik Sámuel Kistérségi Népdaléneklési Verseny. Iskolánkból három tanulóval vettünk részt ezen a rendezvényen. A versenyzőket életkori kategóriánként értékelte a zsűri.

Mindhárman nagyon szép eredményt értek el.

 

3-4. évfolyam:

I. Fülöp Zsuzsanna  2.z.

II. Abdel Magid Iván 3.z.

 

7-8. évfolyam:

 I. Sátai Alexandra 8.z.

 

 


 

 

 

 

„TISZÁN INNEN – DUNÁN TÚL”

PEST MEGYEI NÉPDALÉNEKLÉSI MINŐSÍTŐ VERSENY

 

Iskolánkban 4. alkalommal került megrendezésre 2013. március 8-án a „Tiszán innen-Dunán túl” Országos Népdaléneklési Minősítő Verseny, Pest megyei fordulója. A megye tizenhét településéről, 25 iskolából, 125 tanuló nevezett a versenyre. Három életkori kategóriában szólóval, kisegyüttessel és énekegyüttessel lehetett nevezni.

Ebben az évben igen nagy volt az érdeklődés a verseny iránt, ezért két helyszínen folyt a vetélkedés.

A két zsűri Arany, Ezüst és Bronz minősítéssel értékelte a produkciókat, a legjobbakat, illetve az országos versenyre továbbjutókat Kiemelt Arannyal.

A zsűri tagjai voltak:

Belépő kategória: Béres Judit és Bónácz Judit az Erkel Ferenc Művészetoktatási Intézmény ének-zene tanárai, Sápi Tamásné iskolánk volt énektanára;

I-III. kategória: Szalai Miklós nyugalmazott karigazgató, a váci Apor Lázár Katolikus Főiskola tanára, Garas Kálmánné nyugalmazott ének-zene tanár, szaktanácsadó, Béres Károly művészetoktatási szaktanácsadó, országos szakértő.

 

Az országos versenyre továbbjutók

 

Kiemelt Arany

 

Kisegyüttes

 

Hévízi Iglicék (Hajdú Eszter, Bakk Zsófia, Ladányi Regina)- Galgahévíz, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola I. kat.

 

Szóló

 

Guba Emese, - Pécel, PIOK Petőfi Sándor Általános Iskola. Tagintézmény

I. kat.

 

Soós Máté, - Vác, Selye János Humán és Zeneművészeti Szakközépiskola

II. kat.

 

Manninger Katica, - Gödöllő, Premontrei Szent Norbert Gimnázium II. kat.

 

Juhász Eszter, - Fót, Fóti Népművészeti Szakközépiskola III. kat.

 

 

 

Kiemelt Arany

5-6. oszt.

 

Lenbingó énekegyüttes, - Biatorbágyi Általános Iskola 5-6. oszt.

 

Arany

 

Szóló

5-6. oszt.

Török Anna Borbála – Abony, Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola

Ágoston Terézia - Biatorbágyi Általános Iskola

Kókai Laura – Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola

Váczi Dominik - Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola

Horváth Hanna – Cegléd, Táncsics Mihály Általános Iskola

Tóth-Miklós Ágoston – Galgahévíz, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

Cselóczki Boglárka - Nagykőrös Petőfi Sándor Általános Iskola

 

I. kategória (7-8.oszt.)

Sátai Alexandra - Cegléd, Táncsics Mihály Általános Isk.

Fejes Nóra - Dunavarsány, Árpád Fejedelem. Általános Iskola

Bán Richárd, - Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola

Koleszár Boróka, - Biatorbágyi Általános Iskola

Balogh Tamás Zsolt, - Abony Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola

Lerner Júlia, - Tököl, Weöres Sándor Általános Iskola

 

II. kategória (9-10. oszt.)

Bozó Virág, - Ócsa, Bólyai János Gimnázium

 

III. kategória (11-13. osztály)

Máté Bianka, - Százhalombatta, Arany János Ált. Isk. és Gimnázium

 

Énekegyüttes

5-6- oszt.

Üllő, Árpád Fejedelem Általános Iskola Énekegyüttese

Pacsirta énekegyüttes,- Biatorbágy, Ritsmann Pál Német Nemzetiségi Általános Iskola

I. kategória (7-8.oszt.)

Hóvirág énekegyüttes - Cegléd, Táncsics Mihály Ált. Isk. (Darabos Lili, Kocsis Hanna Katica, Nagy Ágnes,Nagy Orsolya Réka, Szeleczky Dóra),

Mézvirág, - Biatorbágyi Általános Iskola

 

 

 

Ezüst

 

Szóló

5-6. oszt.

Abonyi Kata –Abony, Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola

Nagyhajú Boglárka –Abony, Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola

Kiss Attila - – Cegléd, Táncsics Mihály Általános Iskola

Ragó Sára – Leányfalu, Móricz Zs. Általános Iskola

Mester Márk - Nagykőrös Petőfi Sándor Általános Iskola

Sajti Kinga – Pilisjászfalu, Dózsa György Általános Iskola

Andó Bíborka – Százhalombatta, Arany János Ált. Isk. és Gimnázium

Fehér Viktória - Tápiószentmárton, Kubinyi Ágoston Általános Iskola

Kökény Bence – Üllő, Árpád Fejedelem Általános Iskola

 

I. kategória (7-8.oszt.)

Zsohár Ádám – Üllő, Árpád Fejedelem Általános Iskola

Mózes Bianka - Tápiószentmárton KITT Kubinyi Á. Általános Iskola

Veres Vivien, Tápiószentmárton KITT Kubinyi Á. Általános Iskola

Kecskés Laura, - Százhalombatta, Arany János Általános Iskola

Mihályi Adrienn, - Nagykőrös, Petőfi S. Általános Iskola

 

II. kategória (9-10. oszt.)

Parlagi Júlia, - Fót, Fóti Ökumenikus Ált. Isk. és Gimnázium

 

III. kategória (11-13. osztály)

Plausin Viktória, - Csepel, - Fodor József Szakközépiskola és Gimnázium

 

Kisegyüttes

5-6- oszt.

Bakró-Nagy Olga, Kiss Luca, Pánczél Nikolett, Tűzkő Bíbor– Leányfalu, Móricz Zs. Általános Iskola

Fodor Kamilla, Török Bernadett, – Ócsa, Halászy Károly Általános Iskola

Hamza Klaudia, Sajti Kinga– Pilisjászfalu, Dózsa György Általános Iskola

 

I. kategória (7-8.oszt.)

Nagykőrösi Petőfi Sándor Ált. Isk. Kisegyüttese (Mihályi Adrienn, Nyerges Lilla)

Lerner Júlia, Nagy Kata, - Tököl, Weöres Sándor Általános Iskola

 

 

 

 

 Énekegyüttes

I. kategória (7-8.oszt.)

Árvácska Énekegyüttes – Cegléd, Táncsics Mihály Ált. Isk. (Dömök Vivien, Kiss Dorisz, Fekete Klaudia, Mészáros Petra, Tóth Nóra)

Vadalma Együttes – Tököl, Weöres Sándor Általános Iskola

Leánykökörcsin - Biatorbágyi Általános Iskola

 

Bronz

 

Szóló

5-6. oszt.

Fodor Kamilla – Ócsa, Halászy Károly Általános Iskola

Török Bernadett – Ócsa, Halászy Károly Általános Iskola

Nagy Blanka – Vecsés, Petőfi Sándor Általános Iskola

Végh Nóra - – Vecsés, Petőfi Sándor Általános Iskola

Horváth Gerda– Százhalombatta, Arany János Ált. Isk. és Gimnázium

Krisztics Noémi– Százhalombatta, Arany János Ált. Isk. és Gimnázium

Sápi Luca– Százhalombatta, Arany János Ált. Isk. és Gimnázium

 

I. kategória (7-8.oszt.)

Illés Alexa, - Pilisjászfalu, Dózsa György Általános Iskola

Nagy Kata- Tököl, Weöres Sándor Általános Iskola

Pusztai Klaudia,- Ócsa, Bólyai János Gimnázium

 

Kisegyüttes

5-6- oszt.

Juhász Anita, Vida Laura, – Vecsés, Petőfi Sándor Általános. Iskola

Gőz Anett, Palkovics Vivien, – Vecsés, Petőfi Sándor Általános. Iskola

 

II. kategória (9-10. oszt.)

Ócsai Bólyai János Gimnázium kisegyüttese

 

 Az eseményről készült képek a Diákélet, fényképek menüpontnál megtekinthethetőek.

 

 


VI. KODÁLY ZOLTÁN NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY-2012

 

 

FELSŐ TAGOZAT

 

KIEMELT ARANY - FŐDÍJ

 

Darabos Lili, Kocsis Hanna, Nagy Ágnes,

Nagy Orsolya, Szeleczki Dóra

7.z.

 

 

KIEMELT ARANY

 

Horváth Hanna 5.é.

Kiss Attila 6.é.

Gabai Martin, Lipák Gyula, Fityó Dániel, Kiss Attila 6.é.

Horváth Imola 8.é.

Kovács Györgyi 8.é.

Rafael Vivien 8.é.

Fekete Klaudia 8.z.

Sátai Alexandra 8.z..

Almási Lili, Dávid Vivien, Horváth Imola, Kovács Györgyi, Pálinkás Szimonetta, Szládek Tamás 8.é.

 

 

ARANY

 

Kiss Attila 6.é.

Gabai Martin 6.é.

Lévai Ramóna 6.z.

Szász Blanka 7.a

Gabona Tímea 8.a

Emődi Barnabás, Unghváry Mátyás 5.é.

Dávid Kitti, Határ Viktória, Horváth Hanna, Szeker Laura,

 Unghváry Mátyás 5.é.

Bakos Gréta, Mizsei Zoltán 6.z.

Adamik Ottília, Német Nóra, Orosz Adrienn, Szabó Nikoletta 7.é.

Dömök Vivien, Fekete Klaudia, Kiss Dorisz, Mészáros Petra, Tóth Nóra 8.z.

 

EZÜST

 

Dávid Kitti 5.é.

Horváth Zoltán 5.é.

Huszár Lili 5.z.

Kálvin Szilvia 5.z.

Kocsis Melinda 5.z..

Lipák Gyula 6.é.

Dunavölgyi Szandra 7.é.

Kiss Dorisz.8.z.

Huszár Lili, Kálvin Szilvia 5.z.

Dombai Melinda, Dunavölgyi Szandra, Cseh Barbara, Majorosi Dorina 7.é.

Dömök Vivien 8.z, Rafael Vivien 8.é.

 

 

BRONZ

 

Zsöllér Daniella 8.b

Batu Márk, Kálvin Tamás, Rádóczi Dániel 7.z.

Gabona Tímea, Nagy Angelika Dóra, Kőmíves Tímea 8.a

 

HANGSZER

 

ARANY

 

Unghváry Mátyás 5.é.

Misák Laura 7.a

Dávid Kitti, Sidlovszky Vanessza 5.é.

 

EZÜST

 

Sidlovszky Vanessza 5.é.

Borsós Vivien 8.é.

 

  

ALSÓ TAGOZAT

 

KIEMELT ARANY FŐDÍJ

 

Abdel-Magid Iván 3.z.

 

KIEMELT ARANY

 

Unghváry Veronika 1.z.

Fehér Zorka 2.z.

Fülöp Zsuzsanna 2.z.

Abdel-Magid Iván, Oldal Barnabás, Ócsai Máté 3.z.

Bálint Gerda 4.z.

Fülöp Attila 4.z.

Janik Dorina 4.z.

Nagygyőr Gergő 4.z.

 

 

ARANY

 

Eszes Erik 1.i.

Sági Panna 1.z.

Soltész-Nagy Albert 1.z.

Kovács Eszter 2.i.

Ungureán Zsombor 2.i.

Nagy Boglárka 2.z.

Takács Emese 2.z.

Darányi Ákos 2.z., Darányi Gergő 4.z.

Fekete Koppány 3.i.

Oldal Barnabás 3.z.

Kovács Donát 4.i.

Waltner Bálint 4.i.

Bajnóczi Eszter 4.z.

Csókási Viktória 4.z.

Orgován Dorina 4.z.

Török Nóra 4.z.

Orbán-Kabdebó Csenge, Palásti Nikolett 4.i.

Darányi Gergő, Párdi Koppány, Takács Dávid 4.z.

Orgován Dorina, Török Nóra 4.z.

Bálint Gerda, Csókási Viktória 4.z.

Bálint Gerda, Mikulás Dominika 4.z

 

Szeker Nelli, Farkas Dániel 4.z.

 

 

EZÜST

 

Berényi Norina 1.z.

Lipák Réka 1.z.

Nagy Victória 1.z.

Nagy Victoria 1.z., Nagy Olivér 2.z.

Oldal Nóra 2.i.

Bajnóczi Ágnes 2.z.

Szabó Sarolt 2.z.

Kaczúr Petra, Kaczúr Péter 2.i.

Sidlovszky Fanni 2.z., Sidlovszky Vanessza 5.é.

Janssens Olívia 3.z.

Janssens Olívia, Szrapkó Mercédesz 3.z.

Tompa Virág, Varga Virág 3.z.

Kiss Ivett 4.a

Mikulás Dominika 4.z.

Sátai Viktória 4.z.

Bretus Boglárka, Gomaa Camélia 4.z.

 

 

BRONZ

 

Dóra Boglárka 1.z.

Senkei-Kiss Zóra 1.z.

Veres Zsófia 2.i.

Kássa Márk 3.z.

Egyed Gréta, Lévai Bettina 3.z.

Kovács Vivien 4.a

Kőmíves Rebeka 4.a

Tamás Bence 4.i.

Tugyi Boldizsár 4.z.

Horváth Georgina 4.i., Horváth Zoltán 5.é.

 

 

NÉPI HANGSZER

 

 

KIEMELT ARANY

 

Párdi Koppány 4.z.

 

ARANY

 

Bognár Eliza 2.i.

Orgován Dorina 4.z.

 

 

Bronz

 

Van der Wilden Jacobus Johannes 3.z.

„TISZÁN INNEN – DUNÁN TÚL”

ORSZÁGOS NÉPDALÉNEKLÉSI MINŐSÍTŐ VERSENY

PEST MEGYEI FORDULÓJA

 

Iskolánkban 6. alkalommal került megrendezésre 2015. március 5-én a „Tiszán innen-Dunán túl” Országos Népdaléneklési Minősítő Verseny, Pest megyei fordulója. A megye tizenhét településéről, 13 iskolából, 140 tanuló nevezett a versenyre. Három életkori kategóriában szólóval, kisegyüttessel és énekegyüttessel lehetett nevezni.

Ebben az évben is igen nagy volt az érdeklődés a verseny iránt, ezért két helyszínen folyt a vetélkedés.

A két zsűri Arany, Ezüst és Bronz minősítéssel értékelte a produkciókat, illetve az országos versenyre továbbjutókat Kiemelt Arannyal.

A zsűri tagjai voltak:

Belépő kategória: Lakosné Fülöp Ágnes és Bónácz Judit az Erkel Ferenc Művészetoktatási Intézmény ének-zene tanárai, Sápi Tamásné iskolánk volt ének-zene tanára.

I-II. kategória: Garas Kálmánné, iskolánk volt ének-zene tanára, szaktanácsadó, Béres Judit az Erkel Ferenc Művészetoktatási Intézmény ének-zene tanára, Béres Károly művészetoktatási szaktanácsadó, országos szakértő, a zsűri elnöke

313437
MaMa10
TegnapTegnap155
Ezen a hétenEzen a héten687
Ebben a hónapbanEbben a hónapban2395
ÖsszesenÖsszesen313437

Fenntarthatosag

/images/FTH_jelveny.png

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2012. All Rights Reserved.