ZENEI VILÁGNAP

„Az ének hűség otthonunkhoz, hűség múltunkhoz, édesapánkhoz, édesanyánkhoz, történelmünkhöz. Hűség az anyanyelvhez, hűség önmagunkhoz. Fontos éltető erő sok gonddal, bajjal küszködő világunkban, erőt ad a jövőért vívott kemény harcainkban. Aki énekel, nem magára gondol elsősorban. Azért énekel, mert az ének kitárulkozás, az ének vallomás, az ének vigasz, eszköz a másik emberhez, egy nagyobb közösséghez. Az ének a lélek megtartó ereje, azért van, hogy a szív el ne hervadjon.”(M.M.)

Az UNESCO Zenei Tanácsának felkérésére 1975-ben a világhírű hegedűművész és karmester Yehudi Menuhin meghirdette a Zene Világnapját október elsejére .
Iskolánk minden évben ,immár 12 esztendeje összehívja a Szabadság térre a nagycsoportos óvodasokat egy közös éneklésre.
A rendezvényt dr Nagyné Kecskeméti Ágnes énektanárnő szervezi ,játszik ,énekel szívvel-lélekkel az apróságokkal és a kilátogató alsó tagozatos tanulókkal,ezzel is népszerűsítve a zene szeretetét.

XII. KODÁLY ZOLTÁN NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY

2018 november 28.-án és november 29.-én iskolánkban megrendezésre került a XII. Kodály Zoltán Népdaléneklési verseny.
Az első napon az alsó tagozatos, míg a második napon a felső tagozatos tanulók ének hangja zengte be iskolánk falait.
Számos csodálatos népdal csendült fel szóló és csoportos kategóriában egyaránt.
Izgalmas versenynek néztünk elébe, nagyon sok gyerek választott kedves népdalai közül.
Mindenki vihetett haza valamilyen csillogó oklevelet: a zsűri, a dalosajkú gyermekeket arany, ezüst és bronz oklevéllel jutalmazta. A legjobbakat kiemelt arannyal és kupával díjazták.

Az alsó tagozatos gyerekek közül KIEMELT ARANY OKLEVELET kaptak SZÓLÓ kategóriában:

Nagygyőr Bence 2.z osztályos
Farkas Bálint 4.a osztályos
Sasvári Bálint 4.z osztályos tanulók

Alsó tagozaton a zsűri döntése alapján SZÓLÓ kategóriában

SASVÁRI ANDRÁS 4.z osztályos tanuló nyerte el a legjobbnak járó KUPÁT és KIEMELT ARANY OKLEVELET

CSOPORT kategóriában a 4. z osztályos tanulókból álló

PACSIRTÁK -Eszes Martin, Kendi Alex, Sasvári András és Sasvári Bálint 4.z osztályos tanulók bizonyultak a legcsilingelőbb hangúaknak és vihették haza a kiemelt aranyaknak járó oklevelet és kupát.

A felső tagozatos indulók közül
SZÓLÓ kategóriában KIEMELT ARANY oklevelet vihettek haza:

Aszódi Nelli 5.z
Borsos Blanka 6.z
Szabó Sarolt 8.z

KIEMELT ARANY OKLEVELET és a legjobbnak járó KUPÁT

BAJNÓCZI ÁGNES 8. z osztályos tanuló nyerte el.

CSOPORT kategóriában KIEMELT ARANY OKLEVELET kaptak

FARKAS MÓNIKA - SZABÓ VIRÁG 7.z osztályos tanulók

SZÁZSZORSZÉP - énekegyüttes
Farkas Dorina-Farkas Flóra -Farkas Mónika -Harsányi Lilla -Lipák Réka -Szabó Virág 7.z osztályos tanulók

TAKÁCS EMESE -SZABÓ SAROLT 8.z osztályos tanulók

KIEMELT ARANY OKLEVELET és a legjobbaknak járó KUPÁT a 8. z osztályos tanulók :

KÉKNEFELEJCS énekegyüttese nyerte el:
Takács Emese-Mellár Nóra -Kerekes Dorina -Szabó Sarolt-Nagy Boglárka -Sidlovszky Fanni-Mohácsi Gabriella -Bajnóczi Ágnes

Mindenkinek szeretettel gratulálunk és egy életen át tartó dalrafakadást kívánunk!

HANGSZERT A KÉZBE

2018 november 29-30. és december 1-jén Hangszert a kézbe - országjáró zenei játéktér és ismeretterjesztő sorozaton vettünk részt iskolánk tanulóival. A programsorozat egy olyan ingyenes országjáró hangszerkiállítás, hangszersimogató és könnyűzenei, népzenei, klasszikus zenei oktatást bemutató egyszerre, amely rendszeres időközönként más -más városban irányítja rá a fiatal korosztályok figyelmét a zenélésre, a zenélés tanulásának lehetőségeire. Olyan interaktív órán vehettünk részt ,ahol a gyerekek részesei voltak a ritmus és dallam alkotásnak . A kamarateremben lehetőségük nyílt a billentyűs hangszereken játszani, kipróbálni az elektromos és akusztikus gitárokat és dobfelszereléseket. Már csak reménykedni lehet ,hogy felgyorsult, elgépiesedett világunkban sok-sok gyerek választ magától hangszert, ami mögé leülve varázslatok születhetnek meg.

PEST MEGYEI NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY 2019

Képek elérhetőek: ITT